журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Миття духовки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Миття духовки – заняття, яке не люблять чи не всі господині. Тому виробники намагаються максимально полегшити цю процедуру. У дешевших моделях автоматичного очищення немає (потрібно мити самому – за допомогою ганчірок і хімічного засобу). У багатьох дорогих моделях є автоматичне очищення духовки після приготування або під час готування їжі.
Перший спосіб очищення – піроліз. Він може бути лише в електродуховках. Для очищення слід нагріти духовку до температури 300–500 °С. Усі залишки їжі при цьому згорають. Потім потрібно протерти внутрішню частину духовки вологою ганчіркою. Недолік такого способу очищення полягає в тому, що під час нагрівання поширюється досить сильний запах. Тому чистити краще з увімкненою витяжкою. Ще один недолік – підвищена витрата електроенергії.

Наступний спосіб – гідролізне очищення. Воно здійснюється так: у духовку заливається вода і включається функція нагрівання. Духовка пропарюється, розм’якшений нагрітий жир стікає в піддон. Однак у випадку сильного забруднення слід помити духовку вручну.
Досить часто внутрішні стінки духовки покривають дрібнодисперсною емаллю, гладкою на дотик, до якої жир налипає набагато слабше.
Все поширенішим стає каталітичне очищення. Вся внутрішня поверхня духовки (або тільки лопаті вентилятора і бокові стінки) покривається спеціальною емаллю, що поглинає жири під час готування їжі. Після закінчення процесу готування потрібно лише злегка протерти ганчіркою духовку. Термін служби покриття – 5–6 років. Потім або слід поміняти панелі з емаллю, або мити духовку традиційним способом.
Існують ще деякі пристосування, що полегшують миття духовки. Окремі виробники використовують жиропоглинаючі фільтри. На задній стінці духовки встановлюється фільтр, що поглинає до 80 % жирів і неприємні запахи.

Останнє редагування
Детальніше в цій категорії: Від чого залежить ціна кухонної плити »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі