журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Загартування – запорука здоров'я

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Це ні для кого не секрет, що загартовування дитини зміцнює її здоров’я, покращує стійкість до різних хвороб, що чигають на малюка як на вулиці, так і в дитсадках чи школах. Молоді мами починають загартовувати своїх малят, коли ті ще в пелюшках. З часом, коли маля підросте, загартовувати його організм вже треба серйозніше, так би мовити, «по-дорослому».
Загартовування повітрям – повітряні ванни – «найніжніша» і найбезпечніша процедура. Саме з них слід починати загартовувати свою дитину. Загартовувальна дія повітря залежить насамперед від його температури. Однак потрібно також враховувати вологість повітря, наявність і швидкість вітру. Повітряні ванни умовно поділяють на теплуваті (температура повітря +30...+20 ОС), прохолодні (+14...+20 ОС) і холодні (+14 ОС та нижче).

Починати загартовувати організм дитини найкраще у провітреному приміщенні. Скажімо, для початку робіть разом з дитиною (так їй буде цікавіше) ранкову зарядку в кімнаті з відчиненим вікном. Починати прийом повітряних ванн слід з 10–15 хвилин при температурі повітря +15...+20 ОС. Надалі тривалість процедур слід збільшувати і доводити до 2 годин (у вихідні дні, звісно). З часом перенесіть заняття на відкрите повітря. Краще місце для загартовування – затінені ділянки з зеленими насадженнями: парки, ліс, тихий сквер або просто садова ділянка. На повітрі побільше рухайтесь: легка пробіжка, зарядка чи просто гра. У сиру та вітряну погоду тривалість процедури скоротіть. У разі дощу, туману чи сильного вітру сеанс загартовування можна перенести в кімнату з відчиненим вікном.
Водні процедури – інтенсивніші, позаяк вода має теплопровідність у 28 разів більшу, ніж повітря. Головний чинник загартовування – температура води. Систематичне приймання водних процедур – надійний засіб для загального зміцнення організму дитини. Водні процедури – це і обтирання, і обливання, і душі, і купання.
Найсприятливіший час для початку загартування водою – літо й рання осінь. Найліпше приймати процедури в ранкові години, відразу ж після сну чи наприкінці ранкової зарядки.
Температура води спершу має бути в межах +33...+34 ОС. Потім її поступово, щотижня, знижують на 1 ОС і доводять, залежно від самопочуття і стану здоров’я дитини, до +10...+15 ОС. До речі, у літню спеку температура може бути й нижчою.
Обтирання – початковий етап загартовування водою. Обтираються рушником, мочалкою чи просто рукою, змоченою водою. Хай дитина спершу обтирається лише по пояс, поступово переходячи до обтирання всього тіла. Обтираються послідовно, починаючи з верхньої половини тулуба: обтерши водою шию, груди, руки і спину, витирають їх насухо і розтирають рушником до почервоніння (за рухом крові до серця). Після цього так само розтирають сідниці та ноги. Уся процедура, разом із розтиранням, не має перевищувати 5 хвилин.
Обливання – наступний етап загартовування водою. Для перших обливань підходить вода з температурою близько +30 ОС, надалі температуру знижують до +10...+15 ОС, а в спеку – й нижче. Відразу після обливання тіло енергійно розтирають рушником. Тривалість такої процедури – 3–4 хвилини.
Якщо хочете мати здорових дітей – загартовуйте їх!

Останнє редагування
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі