журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Перса, поради по догляду для матусь

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

(Закінчення. Початок. див. у №1–2 за 2005 рік)
Отож, як ми вже з’ясували, про їхню важливість у жіночій сексуальності навіть не варто зайвий раз говорити. Молочні залози (офіційний непоетичний термін) — це те, що відрізняє нас від чоловіків при найпобіжнішому погляді. І вони це цінують!
Ми не говоритимемо зараз про різні форми жіночих грудей — все одно чоловікам подобається не так форма, як сама наявність. Мова піде не про форму, а про зміст. 
Якщо ви не знаєте, що означають слова «мастит», «мастопатія» та їм подібні, то дай вам Боже до кінця життя так і не дізнатися про їхнє значення. А рак молочної залози? Скільки жіночих життів він забрав! Здавалося б, чому така несправедливість? Адже груди нам даються (не відразу, зауважмо) для такої святої справи, як годування немовлят. За що ж така кара?

Майже ліричний відступ для матерів-годувальниць. У період лактації з грудьми взагалі кояться незрозумілі речі! На ніби-то рівному місці може утворитися таке поширене явище, як лактостаз – болісне і часто червоне ущільнення, викликане закупоркою одного з молочних протоків. Поява лактостазу може супроводжуватися підвищенням температури тіла або ознобом. При активному смоктанні дитини все може «розсмоктатися» за 1–2 дні без будь-яких інших заходів. Що можна зробити, щоб уникнути появи лактостазу? По-перше, не годувати дитину в одному й тому ж положенні, щоб уникнути поганого дренажу всієї груді чи її частини. По-друге, не підтримувати під час годування грудь «ножицями», хоча у більшості пологових будинків саме так радять годувати. Насправді, якщо вам конче потрібно підтримувати груди під час годування, то робити це краще всією рукою – великий палець вгорі, решта внизу. По-третє, знову повертаємося до шкоди бюстгальтера: часто радять не знімати його навіть уночі, щоб він підтримував груди високо і вони могли наповнюватися молоком рівномірно. Але за задумом природи жіночі груди «сконструйовано» так, що більше молока накопичується саме у її нижніх долях, які відповідно і найкраще спорожняються. Якщо бюстгальтер підібраний правильно, молоко протікає і потрібно користуватися спеціальними прокладками. У будь-якому випадку з лактостазом треба боротися, оскільки він може спричинити мастит – особливо в поєднанні з тріщинами сосків. Втім, не лише крізь тріщини може проникнути інфекція, а з будь-якого «розсадника» хронічної інфекції в організмі жінки, навіть із каріозного зуба…
Не вдаватимемося до жахливих медичних подробиць – набагато професійніше вас налякає будь-який дільничний лікар. Пам’ятайте одне: за правильно організованого годування грудьми проблем не виникне – навіть не доведеться прикладати до грудей листок капусти, як робили наші прабабусі.
Звичайно, як же не пожаліти нещасних жінок. Але... чи все можливе вони зробили для того, щоб не стати такими нещасними?

Чого наші груди не люблять
- Тісний або надто вільний бюстгальтер.
- Гаряча вода.
- Прямі сонячні промені.
- Надмірна вага.

А тепер – про те, що нашим персам подобається
- Щоденне холодне обливання.
- Спорт.
- Секс.
- Вагітність і годування дитини.

Підготувала Атанайя ТА
Для Дому та Сім’ї №3/2005

Останнє редагування
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі