журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Народна медицина бойків

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Народна медицина як галузь народної культури стоїть на межі двох наук – медицини та етнографії і привертає увагу як медиків, так і етнографів. Але якщо представників медико- біологічного циклу наук ці кавлять насамперед прикладні ас пекти народної медицини, тобто лі кувальні засоби, які являють собою з точки зору медичної практики най ціннішу й найсуттєвішу її частину, то коло зацікавлень етнографи знач но ширше. Крім чисто прак- тичних завдань її цікавить народна медицина як складова частина традиційно-побутової культури, в якій знайшов відображення світогляд народу, його багатий життєвий досвід.

Тому не можемо погодитися з уста- леним в науковій медичній думці поглядом на народну меди цину та на методи її лікування як на нетради- ційні. Адже в ній акуму льований багато- віковий досвід на роду, традиційні знання багатьох поколінь. Від неї веде свої витоки наукова медицина.

Автором досліджувалося народ не лікування однієї з етнографічних груп українського населення Карпат кінця XIX – початку XX ст. – бойків.

Продовження статті читайте в журналі "Дім і Сім'я" №1 2014

Останнє редагування
Детальніше в цій категорії: « Паразити – небезпечні сусіди людини
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі