журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Азбука елегантності

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Що таке елегантність?

Дати однозначну відповідь на це питання важко. Крістіан Діор, названий «королем моди», дає таке визначення: «… елегантність – суміш чистоти, краси, турботи та особистості…».

Елегантність, безперечно, є позитивною рисою. Рисою, яку ми б з радістю запозичили, якої б радо навчилися. Право на елегантність жінка отримує в певному віці, визначити який точно дуже важко. Здебільшого елегантно одягатися жінка починає після того, як зі змінним успіхом сліпо наслідувала більшість модних течій.
Чудовий смак елегантної жінки у підборі гардеробу виявляється у стриманому виборі барв та деталей, розмірі та формі комірця (чи декольте), довжині та крою сукні, доповненнях і узгодженості різних дрібничок.

Чистота – за Діором, перша ознака елегантності. У прямому та переносному розумінні це: чисте волосся, доглянуте обличчя, панчохи без спущених вічок, ніжний запах туалетної води, ідеально чисте взуття. Це основа, яка разом з одягом утворює гармонію.
Охайність – чудова риса характеру. Вона важливіша, ніж екстравагантність. Охайність передбачає наявність усіх ґудзиків на пальто, не відірвану підкладку на плащі, не стерту підошву на туфлях. Охайність і елегантність – взаємопов’язані риси.

Оригінальність – запорука елегантності. Зате ошатність – протиставлення їй. Ошатна жінка не може бути елегантною.
«Недбалість» і «випадковість», з якою жінка зав’язує, скажімо, пасок на плащі, може бути виразом елегантності. Проте це має випливати з гармонії внутрішнього і зовнішнього світу жінки. Треба, щоб елегантність була для жінки невимушеною, а не здавалася натренованою маскою.

Простота – одна з невід’ємних складових елегантності. Складні та непродумані фасони є приводом для критики та кепкувань з боку оточуючих. Наше оточення, і перш за все – ми самі, оцінюємо крій та доцільність комбінувань і кольорових сполучень.
Природність – про неї ми вже згадували. Елегантна та жінка, яка виглядає непоказно і природно. Природність – це гармонія особистості, вбрання й інтересів жінки. Ця риса не дається від природи – її необхідно виробити.
Пишність, яка є негативним контрастом невимушеності, природності, аж ніяк не є складовою елегантності.

Помірність – це почуття міри під час вибору довжини сукні, розмірів сумочки, кольорової гармонії капелюшка, форми туфель тощо.
Засмученість не поєднується ні з чим, про що йшлося. Справді елегантна жінка – незважаючи тридцять їй чи шістдесят – вміє отримувати радість і оптимізм з кожної прожитої хвилини. Така жінка сприймає не тільки свій одяг, а й все життя з елегантністю.

1. Барви вибираємо так.
Три основні, які можна доповнювати ще однією – четвертою, наприклад, зеленою. До речі, між ними інколи могла б бути і біла. Їх поєднання надасть одягу можливостей, які ще не раз вразять оточуючих. Цього можна досягти і розсудливим вибором взуття, хустинок, сумочок й інших аксесуарів.

2. Щоб модно і елегантно одягатися, треба мати багату фантазію. Вона криється у способі приколювання брошки, застібання ґудзиків жакета, носіння хусточки у бічній кишені тощо. Кожен атрибут має своє призначення. Як вибрати правильну ширину шкіряного паска, вдалий відтінок рукавичок, єдино можливу форму взуття? Досконалого рецепта не існує – на це має бути чуття. Спробуйте його виховати – це не так складно.

3. Костюм – необхідний атрибут гардеробу кожної жінки. Його можна одягати в багатьох життєвих випадках, з приводу різних подій. Тому й шити його повинен модельєр високого класу. Костюм повинен мати легкий крій, бути свого роду «веселим», щоб ми добре почувалися в ньому за різних обставин.

4. Треба дотримуватися певного стилю одягу. Жінка, яка купує для себе предмети гардеробу випадково, скоріш за все не виглядатиме елегантною. День у день слід вносити певні зміни у свій гардероб.

5. Багато жінок вважає, що коштовні прикраси невіддільні від елегантності. Однак треба зазначити, що для елегантності велика кількість коштовностей не головне. Так, прикраси справляють гарне враження, але треба мати почуття міри. Великий перстень зі скляним «діамантом» рідко може бути доречними.

6. Аромати супроводжують елегантну жінку завжди і всюди. Кілька крапель парфумів на зап’ястя, шию, скроні, ліктьові ямки – останній штрих перед виходом на роботу. Неправда, що жінка повинна мати власний, тільки їй притаманний запах парфумів. Навпаки, треба користуватися кількома видами, щоб мати можливість вибору залежно від ситуації. Головна умова – почуття міри.

7. Дамська сумочка теж невід’ємний атрибут елегантної жінки. Мудра жінка знає, що перукар і нова сумочка додадуть впевненості в собі. Краще мати одну сумочку з натуральної шкіри, ніж три – зі штучної. Зачіска, до речі, має бути своєрідною, а не супермодною.

Останнє редагування
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі