журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

У більшості батьків дітей дошкільного віку постійно виникають питання: коли починати вчити дитину? Як підготувати найкраще дитину до навчання у школі? Вивчати все одразу або поступово? Вони виникабть тому, що зараз практично немає дошкільника, який, йдучи до школи, не вмів би читати, писати, рахувати і виконувати нехитрі математичні завдання. Навчити цього дитину нескладно, але чи потрібно? Чи не зашкодить це нормальному фізіологічному та психологічному розвитку дитини? І якщо з читанням батьки більш-менш вдало справляються, то коли доходить до письма, починаються проблеми. Це пов'язано з тим, що формування навичок письма – це дуже складний і тривалий біологічний процес.

Опубліковано в Діти
Автор
Детальніше ...

«Скільки у нас грошей?», - рано чи пізно подібне до цього питання ставить своїм батькам кожна дитина. І відповідь на нього має бути така ж вдумлива і обережна, як і на питання «Звідки беруться діти?».

Безумовно, що дошкільника і підлітка ця тема турбує по-різному. Малюку важливо, чи вистачить маминої зарплати на нову машинку або ляльку, а вже дорослий школяр переймається тим, чи не гірша (не бідніша) його родина за інших. Тож і обговорювати «грошову тему» з дітьми треба по-різному - враховуючи їх вік, характер, особливості стосунків в родині.
Звісно, що оголошувати якісь цифри дітям не варто. По-перше, вони ще не орієнтуються у світі грошово-товарних відносин і знання якоїсь цифри нічого їм не скаже. По-друге, якщо дитина випадково обмовиться про статки своїх батьків серед однолітків, на вулиці, то може стати знаряддям у руках шахраїв.

Опубліковано в Виховання
Автор
Детальніше ...