журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

У більшості батьків дітей дошкільного віку постійно виникають питання: коли починати вчити дитину? Як підготувати найкраще дитину до навчання у школі? Вивчати все одразу або поступово? Вони виникабть тому, що зараз практично немає дошкільника, який, йдучи до школи, не вмів би читати, писати, рахувати і виконувати нехитрі математичні завдання. Навчити цього дитину нескладно, але чи потрібно? Чи не зашкодить це нормальному фізіологічному та психологічному розвитку дитини? І якщо з читанням батьки більш-менш вдало справляються, то коли доходить до письма, починаються проблеми. Це пов'язано з тим, що формування навичок письма – це дуже складний і тривалий біологічний процес.

Опубліковано в Діти
Автор
Детальніше ...

Не бажай своїм дітям багатства, а бажай розуму - вчить народна мудрість.
Ну, з дітьми у нас усе гаразд, - розуму не позичати... Дочекались і внуків. Молодшенька ще тільки бавиться з ляльками
в школу, а її старший братик вже сьомий рік буде ходити до гімназії «дружити» з однолітками і паралельно вчитись. І схоже, що його особисті пріоритети розташовані саме в такому порядку. Наче і школа гарна, і по оцінках він не пасе задніх, але зацікавленості й наполегливості в навчанні щось не помічалось. І це мене дуже турбує, бо здається, що таких байдужих до обов'язкової науки дітей - більшість. Тому і вирішила поцікавитись, а як же «у них», і хто у світі наймудріший…

Такі дослідження проводяться Організацією економічного співробітництва і розвитку серед учнів загальноосвітніх шкіл в країнах, які в сукупності відповідають за 90% світового ВВП. Вони мають стратегічне значення, бо дозволяють проаналізувати ситуацію і порівняти знання школярів різних країн, а також спроектувати подальші напрямки удосконалення шкільної освіти.

Одним з найавторитетніших є тестування і рейтинг PISA (Program for International Student Assesment), що проводиться раз на три роки. Почергово перевіряються навики читання, знання з математики, природничих наук.
В 2006 році в тестуванні PISA з природничих дисциплін взяли участь близько 400 тисяч дітей з 57 країн світу. Пріоритет надавався використанню отриманих знань на практиці. Наприклад, яким чином бактерії сприяють карієсу? Чому уряди деяких країн заборонили клонування? Чи можливо заразитися ВІЛ при контакті з брудною водою? Яка діяльність людини може привести до змін клімату? Окремо перевіряють, чи цікавлять учнів наукові питання.

Опубліковано в Освіта
Автор
Детальніше ...