журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

Голос предків

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Присвята всім тим незчисленним героям, від часів «Влес Книги» по сьогодні, які віддали своє життя в боротьбі за суцільність і незнищимість свого народу.

Оце вже вдруге обдарувала нас доля цінною знахідкою нашої давньої історії. Найперше це було «Слово про Ігорів Полк», прекрасна поема, написана в ХІІ в. А оце нещодавно появляється серед нас літературний твір «Влес Книга», який має відно- шення до V-VIII в., часів нашої Антської Держави, про яку ми досі майже нічого не знали.

Твір цей, написаний в дуже своє- рідній формі, неподібній до інших літературних творів, розкриває перед нами незнані сторінки нашої історії, які годі навіть назвати передісторією, бо є це голос душі і свідомости народу, що був свідомий своєї історичної ролі й будував своє майбутнє з подиву гідною етнічною й духовою сукуп- ністю, небуденною і зрілою як на ті давні часи мандрівок і переселень народів. Рівночасно ця літературна пам'ятка заторкує цілу серію питань, які мають відношення до дуже далеких корнів нашого походження, досі зовсім недосліджених. Це значить, ця книга дуже поширює горизонти нашого істо- ричного думання.

Продовження статті читайте в журналі "Дім і Сім'я" №1 2014

Останнє редагування
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі