журнал "Українська Родина"

Switch to desktop Register Login

"Сценічний костюм для мене - це мистецтво, моє захоплення, моя робота, мій бізнес, моя справа, бо з великою шаною та повагою відношуся до традиції, звичаїв, культури свого народу"

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

Творчість Тараса Шевченка – поета, художника, пророка нації – пізнавати завжди цікаво, бо через нього ми, українці, пізнаємо свою історію, культуру і, зрештою, самих себе.

Проте не менш інтригує багатьох приватне життя цієї великої людини: як складалась-висновувалась доля? де брав сили долати випроби, які йому судилися? хто був поруч у сумні й радісні хвилини?.. Адже справді, Шевченко не потребував і не потребує спеціального вивищення, немовби ікона, він – жива людина, котра перед Богом і людьми теж мала право на помилку.

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

А сорочка мамина біла-біла,

А сорочка мамина серцю мила,

А сорочка мамина зігріває,

Я її до серденька пригортаю…

Згасло світло, і по залу попливла душевна мелодія. На сцену вийшла  жінка і полинув чистий, ніжний голос. Вона співала про Україну, про  білу калину за вікном, про маленьких пташенят у гніздечку над стріхою…  Тоді я ще й гадки не мав, що всі пісні авторські,  що і слова, і музику до своїх творів ця жінка пише сама. Пісня змінювала пісню, та відчуття чогось справжнього, щемного, до болю рідного, не покидало мою душу. Я озирнувся – зал неначе  завмер. Здавалося, всі серця стукочуть в унісон… В одних на очах блищали неприховані сльози, у інших застигла глибока задума на обличчі, кожен думав про своє, та всіх єднала  пісня-душа…

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

 

Христина Рачицька – молода львівська дизайнерка, випускниця Львівської національної академії мистецтв. У 2012 році стала володаркою Гран-прі ХІІІ всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».
Христина стоворила жіночу колекцію – «Жінки мого роду». На її втілення в життя молодого дизайнера надихнув феномен подільської вишивки, дослідженням якої Христина займалася навчаючись  в академії. За основу колекції були взяті характерні та відмінні особливості подільської вишивки і  техніка виконання, притаманна лише для даного етнографічного регіону України: чорний колорит, збагачений яскравими відтінками жовтого, малинового, коралового, зеленого, фіолетового, натуральні полотна льону різної фактури із рясним декоруванням, та давно забута і досить рідко використовувана на сьогоднійшній день техніка вишивання – «колодками».

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

– Пані Олено, розкажіть, будь-ласка, як Ви почали займатися мистецтвом виготовлення ляльки?

 – Скільки себе пам’ятаю – завжди в руках тримала голку. Сучасні діти народжуються і вже вміють користуватися комп’ютером, а я народилася «в руках з голкою». В часи мого дитинства Барбі не було, всі грали маленькими пластмасовими ляльками – пупсиками, яким я сама шила різноманітний одяг. Я багато малювала, ліпила, шила, завжди щось виготовляла. Пам’ятаю, як одного разу пішла з батьками в парк кататися на ковзанах і зламала ліву руку. 

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

 

– Ви успішно працюєте в кіно, на телебаченні й у театрі. А що Вам найближче?

Сьогодні нікого не дивує, що актори проявляють себе у різних сферах. І це правильно, це стихія їх діяльності. Музи мистецтва - сестри, вони споріднені, тому маємо приклад багатьох акторів, котрі працюють в різних сферах. А до свого списку я б додала ще й радіо.  Вже деякий час ми, у співпраці з Національним радіо та радіо «Культура»,  ставимо радіоп'єси  невеликого формату та  радіовистави. Колись давно, ще в шестирічному віці моєю найпершою роллю була роль у радіовиставі за Ч. Айтматовим «Тополек мой в красной косынке», де я з маминого начитування зображала хлопчика Самата. Далі, на початку професійного шляху, мені більше усміхалось кіно. Театр завжди був поза конкурсом, це ж бо моя основна робота. Він же мене і найбільше випробував, і це добре. У інших бува навпаки - робота в театрі не складається, проте в кінематографі -злет. Телебачення несподівано покликало мене, я навіть не уявляла, що робота тут виявиться такою плідною і такою потрібною людям.  Про це я чую щоразу, коли виходжу в людні місця.

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

– Ваша улюблена казка в дитинстві, і на кого з казкових героїв Ви схожі?  
У мене з дитинства улюбленою казкою була українська народна казка «Колобок». Пам'ятаєте: «Колобок-колобок, я тебе з'їм!» І я весь час по життю, як отой Колобок, втікаю з однієї пащі, з другої… Кочусь собі по світу і думаю, що пригоди Колобка можна символічно порівняти з моєю кар'єрою. Ця казка вчить ще з дитинства бути мудрим.
– Мама співала Вам колискову, і якщо пам'ятаєте, то яку?
Так, мама співала мені колискову «Тихесенький вечір». А потім, коли я трішки підріс, вона дуже любила співати «Черемшину» - це була її улюблена пісня. Вона мене садовила собі на коліна і ми вдвох дуже голосно співали: «Всюди буйно квітне черемшина…». У нас було багато бузку, і цю традицію я переніс в свій маєток. Бачите, скільки ми насадили бузку? І коли він цвіте, нагадує мені про матір.
– А у Вас вистачало часу співати колискові своїм дітям?
Через брак часу це не завжди виходило. Це пріоритет моєї дружини Тетяни. Найголовніша її професія - бути мамою. Ну а коли в мене є можливість, то намагаюсь підкріпити авторитет мами. Діти ростуть… але дякувати Богу, Господь обдарував їх розумом, повагою до Святинь, до ікони, до молитви.

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...

Шевченко. Ні, краще так – Тарас Григорович Шевченко.
Людина з портрету. А портрет обов’язково повинен висіти в куточку української культури або класі української літератури, прибраний рушниками, та навіювати академічний спокій та повагу.
Якщо спитати кого-небудь на вулиці про Шевченка – ким він був, чим він жив, чим страждав і про що думав, то набір відповідей має вийти приблизно таким: це видатний український поет, кобзар, він душею вболівав за долю української культури та українського народу (обов’язково простого та трудящого), він поклав життя та зазнав страшних гонінь за свої переконання та ідеали…

Опубліковано в Культура
Автор
Детальніше ...

Дізнавшись про те, що Марія Бурмака готує новий англомовний альбом, планує сольні концерти у США та Канаді, виступ у Колумбійському університеті, ми вирішили поспілкуватися зі співачкою і дізнатися про її життя і плани детальніше.

О.: Як ти починаєш свій день?
М.: Прокидаюсь о сьомій ранку від мелодії будильника, який встановлюю на своєму мобільному телефоні. А телефон завжди спить разом зі мною. Прокидаюсь і відразу перечитую повідомлення, які надійшли за ніч. П’ю каву і збираю Яринку до школи.

О.: Хто твої батьки?
М.: За професією мої батьки вчителі. А в житті для мене і моєї доньки Яринки – це найдорожчі люди на землі.

Опубліковано в Особистість
Автор
Детальніше ...